01 فوریه 2020
فوریه 1, 2020

تزریق چربی

0 دیدگاه

تزریق چربی

با روش جوانسازی تزریق چربی ، می توان بدون افزایش وزن باعث چاقی برخی از نواحی بدن شده و از پیری آن نواحی جلوگیری کرد چرا که در بسیاری از مواقع سفت و کشیدن پوست سبب جوان تر به نظر رسیدن نمی شود بلکه پرتر بودن ناحیه مورد نظر به جوانتر دیده شدن فرد کمک می کند ؛ در این مواقع است که بیماران متوجه اهمیت تزريق چربی در پوست بدن می شوند. ( دکتر محمدرضا ترحمی )

با افزایش سن به تدریج بافت چربی صورت و دیگر نواحی بدن کمتر می شود لازم به ذکر است کاهش چربی سبب بروز عواملی هم چون افتادگی ، شلی و چروک در پوست می شود و از این رو سبب پیر به نظر رسیدن افراد می شود.

تزریق چربی ، خاصیت پرکنندگی دارد و سبب حجیم تر و در نهایت جوانتر شدن می شود.

مراحل تزریق چربی

تزریق چربی ، که با عنوان لیپو اینجکشن نیز شناخته می شود تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و زمانی رخ می دهد که چربی از نقطه ای از بدن گرفته شده و به نقطه ای دیگر از بدن انتقال یابد ؛ تزريق چربی باید توسط متخصص پوست انجام شود چرا که حساسیت آن ( میزان و محل چربی برداشته شده ) بسیار بالا است.

پزشک با توجه به ناحیه مورد نظر جهت تزریق ، بخشی از بدن را انتخاب کرده و مقدار چربی مورد نظر را از آن می گیرد ؛ لازم به ذکر است قبل از تزریق ، چربی باید استریل شود.

جهت استریل کردن چربی ، از دستگاهی به نام سانتریفیوژ استفاده می شود ، پس از آن پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک و ظریف چربی را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی

پس از انجام تزریق چربی حدود 6 ماه زمان نیاز است تا تقریبا نیمی از چربی توسط بدن جذب گردد ؛ بنابراین بعد از گذشت 6 ماه بیماران شاهد از بین رفتن به تدریج نتیجه تزريق چربی خواهند بود.

مزایای تزریق چربی
تزريق چربی نسبت به دیگر روش های جوانسازی بدون خطر و بدون عوارض است.
در این روش جوانسازی نیاز به ایجاد بخیه نمی باشد.
تزریق چربی روشی ایمن و سرپایی است.
افرادی که تزريق چربی انجام داده اند ، نگرانی در رابطه با جابجایی چربی ندارند.
چربی تزریق شده در افراد سبب بروز حساسیت نمی شود چرا که از بدن خود بیمار گرفته شده است.
هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی ، با توجه به ناحیه تزریق متفاوت می باشد افرادی که قصد انجام تزريق چربی را دارند برای اطلاع از هزینه آن باید به پزشک مراجعه کنند ؛ پس از انجام معاینات لازم هزینه تزریق چزبی فرد مشخص می گردد.