04 فوریه 2020
فوریه 4, 2020

جراحی زیبایی چانه

0 دیدگاه

جراحی زیبایی چانه

مسلما تاثیر چانه در زیبایی صورت بر کسی پوشیده نیست و توازن داشتن آن با بینی و پیشانی از اصول زیبایی چهره هر فرد به شمار می آید. چنانچه تعادل بین این اعضا برقرار نباشد، جراحی زیبایی چانه با هدف فرم دهی ، از راه های کاربردی به جهت ایجاد همگونی در این اجزا بوده و با استفاده از تکنیک های مختلف که در ادامه به آن ها می پردازیم، میتوان جذابیت را در چهره شخص به وجود آورد. ( جراح پلاستیک در تهران )

کوچک بودن و عقب رفتگی چانه می تواند موجب بزرگ جلوه نمودن بینی شخص شود ، در چنین شرایطی امکان دارد فرد برای دستیابی به زیبایی چهره خود به دنبال عمل جراحی بینی برود در صورتیکه راه حل وی در انجام جراحی ژنیوپلاستی می باشد.

جراحی زیبایی چانه

بسیاری از جراحان پلاستیک برای کسب بهترین نتیجه در عمل بینی ، جراحی همزمان بینی و چانه را به بیمار پیشنهاد می دهند.

در واقع جراحی زیبایی چانه به منظور رفع عیوب موجود در آن و ایجاد تناسب و تقارن در صورت انجام می پذیرد و به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شود:
بزرگ و برجسته نمودن چانه های کوچک

چنانچه دارای چانه کوچک یا عقب رفته هستید می توانید به کمک یکی از تکنیک های زیر نسبت به بزرگ کردن و جلوکشیدن چانه خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است که عمل چانه کوتاه نیز در این دسته قرار می گیرد.

ژنیوپلاستی : طی این روش ، استخوان چانه بریده شده و در جایگاه جدید به کمک پیچ و صفحات تیتانیومی قرار می گیرد.
پروتز چانه : این متد نسبت به ژینوپلاستی از تهاجم کمتری برخوردار بوده و مناسب افرادی است که نیاز به افزایش حجم در مقیاس کمتری دارند.

کوچک کردن چانه های بزرگ (منتوپلاستی )

اشخاصی که وجود چانه بزرگ در صورت آن ها ظاهری زمخت و نازیبا برایشان به وجود آورده است ، از طریق جراحی منتوپلاستی امکان تراشیدن و کوچک نمودن آن را داشته و می توانند به چهره ای با ظرافت متناسب دست پیدا نمایند. جراحی زیبایی چانه بلند نیز طی منتوپلاستی امکان پذیر می باشد.

منتوپلاستی بنا به تغییر مورد نیاز بیمار می تواند به یکی از دو روش زیر انجام شود:

چنانچه بزرگی یا بلندی چانه فرد زیاد نبوده و تنها نیاز به کاهش اندازه در حد کم را داشته باشد از طریق تراشیدن گوشه ها و قسمت های اضافی آن می توان به کوچک نمودن سایز کلی دست یافت. به جهت تحقق این امر برشی کوچک در داخل دهان یا زیر چانه ایجاد می شود.
روش دوم برای افرادی است که بزرگی و بلندی سایز چانه آن ها زیادتر بوده و عمل تراشیدن موجب افتادگی و شل شدگی پوست اطراف چانه می گردد. در این صورت استخوان چانه بریده شده و توسط پیچ و صفحات مخصوص در موقعیت جدید قرار می گیرد.