08 فوریه 2020
فوریه 8, 2020

جراح بینی

0 دیدگاه

جراح بینی

به دلیل تاثیر بسیار زیاد بینی در زیبایی چهره، یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در سرتاسر جهان، جراحی بینی می باشد که جراح بینی بیشترین تاثیر را در میزان رضایت بخش بودن نتیجه آن دارد. ( متخصص گوش و حلق و بینی )

برای اینکه یک جراحی بینی موفق و رضایت بخش داشته باشید می بایست به نکات زیر توجه کنید:

انتخاب جراح بيني خوب
داشتن توقعات واقع بینانه
رعایت و انجام اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی

جراح بینی

چگونه یک جراح بینی خوب را انتخاب کنیم؟

یکی از اولین سوالاتی که ذهن متقاضیان جراحی بینی را به خود مشغول می نماید، نحوه انتخاب جراح بینی می باشد.

لازمه انتخاب بهترین جراح بینی ، اطلاع از ویژگی های یک جراح بینی خوب می باشد که عبارت اند از:

داشتن وجدان کاری بالا

یک جراح يیني با وجدان، سلامت بیمار را بر مسائل مالی ارجح دانسته و تمام تجربه، مهارت و تخصص خود را به کار می گیرد تا در حین عمل جراحی بینی اختلال و مشکلی در عملکرد طبیعی تنفسی فرد ایجاد نشود.

صحبت با فرد در رابطه با انتظارات او

جراح بيني خوب ، فردی با حوصله و صبور است که زمان کافی را برای اطلاع از توقعات بیمار صرف کند، جراح بيني با این کار از سلیقه فرد آگاه می گردد.

آشنایی با اصول ریاضی و زیبایی شناسی

بهترین و رضایت بخش ترین نتایج از جراحی بینی زمانی رقم می خورد که جراح يیني ضمن در نظر گرفتن سلیقه بیمار، مناسب ترین فرم بینی که با سایر اجزای صورت در تناسب است را برای وی در نظر بگیرد.

به همین منظور او اقدام به عکسبرداری از بینی و چهره فرد از زوایای مختلف نموده و نسبت اجزا به یکدیگر را از نظر ریاضی و زیبایی شناسی مورد سنجش قرار داده و مناسب ترین فرم بینی را برای وی تعیین می نماید.

جراح بینی

بررسی وضعیت سلامت بیمار

برای داشتن یک جراحی بینی ایمن و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در حین عمل جراحی بینی و بعد از آن، لازم است تا وضعیت جسمی و روحی بیمار مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.

یک جراح بینی باتجربه از فرد در مورد بیماری هایی که فرد در حال حاضر به آن ها مبتلاست یا قبلاً به آن ها ابتلا داشته، داروهایی که مصرف می کند و همینطور حساسیت های دارویی اش سوال می پرسد.

خوش برخورد بودن

اغلب بیمارانی که اقدام به جراحی بینی می کنند به دلیل ترس از بیهوشی یا نگرانی از نتیجه جراحی بینی دچار استرس می شوند، جراح بینی باید با آن ها رفتار درستی داشته و قادر به کاهش استرس آن ها باشد.

با تجربه بودن

بینی های گوشتی و استخوانی زیادی را جراحی کرده و به همین دلیل در جراحی انواع بینی ها تبحر پیدا کرده است و در صورت ایجاد چالش های احتمالی در حین عمل بینی می تواند به خوبی از پس آن ها بر آید.